Tip na výlet – nejen na Silvestra

Tak tu máme konec roku a i letos si vás dovolím pozvat na silvestrovský výšlap a to na památný Blaník a navštívit rozhlednu na něm.

IMG_3319
Pokud nevíte kam na konec roku, chcete si připomenout naše tradice či si jen trochu protáhnout tělo po vánočních sladkostech, máte možnost pěkného výšlapu a to samozřejmě nejen na silvestra.
Přesto jen tento poslední den roku je na Blaníku možné potkat spoustu jiných lidí, potkat přátele, pochutnat si na medovině nebo svařáku a poslechnout si folk a country.
Třeba budeme letos i svědky vzniku nové tradice. Na jednom z výšlapů dne 9. prosince jsme u památného kamenu na stavbu Národního divadla objevili naši státní vlajku vztyčenou na provizorní žerdi upevněné mezi navršenými kameny.

IMG_3320

A tak nás napadlo, co tak zkusit si připomenout naši národní staletou historii a zavzpomínat si třeba na naše keltské předky a přinést k vlajce kámen a postavit tak u ní pamětní mohylu?
Třeba z toho vznikne zajímavá tradice a třeba vše upadne v zapomnění… To ale uvidíme, jen pokud to nezkusíme a tak se na vás všechny na Blaníku těším a všem vám přeji do nového roku 2017 šťastnou rodinu, životní pohodu i pracovní úspěchy.

Za Týnecké patrioty Zdeněk Vondrák