Vzpomínka na Velkou válku

V loňském roce jsme vzpomínali na stoleté výročí zahájení Velké války.

V této první světové válce zahynulo mnoho lidí a památníky se jmény našich padlích občanů jsou v každé obci a můžeme zde na nich najít jména našich předků. V samotném Týnci a v okolních obcích došlo k opravě těchto památníků a za to patří městu uznání a poděkování.

IMG_2713

IMG_2705

Tato válka změnila životy mnoha lidí a změnila i společnost. Vzhledem k nedostatku práce schopných mužů se více rozvíjela technika a došlo i k velkému zvýraznění žen ve společnosti, ve velké míře se objevili učitelky, lékařky a ženy také dostali plné volební právo.

IMG_2694

IMG_2709

Na tuto významnou událost v našich národních dějinách by jsme neměli zapomínat a proto si vážím každého, kdo se o to důstojným způsobem snaží. I v našem městě jsou lidé (KVH Carnivora), kteří toto dělají nejen profesionálně ale i s láskou k dané věci.

V této souvislosti s rekonstrukcí památníků je pak jen škoda, že město plně nevyužilo možnosti spolupráce s tímto klubem.
Jak by taková spolupráce mohla vypadat se můžeme lehce posmutněle podívat k našim sousedům do Benešova.

pZ