Týnecký Mistr světa

Zdravím všechny naše čtenáře.

V dnešním článku vám přináším již avizovanou úžasnou věc o našem mistru světa, kterým se stal náš Týnecký kamarád, soused a obyvatel pan Karel Langer a to konkrétně ve střelbě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zároveň musím upozornit, že se nejedná „jen“ o jednu zlatou medaili, kterou získal, ale družstvo reprezentující naši republiku získalo ještě další zlatou a stříbrnou.
Tohle vše já osobně považuji za obrovsky úspěšný počin, který si jistě zaslouží náš obdiv a úctu, vždyť na souběžně probíhající letní olympiádě početná reprezentace o mnoho víc medailí nezískala a počtem získaných zlatých byla dokonce převýšena.
Jsem hrdý že pana Karla Langera znám osobně a na mou žádost mi odpověděl na pár dotazů, s kterými vás teď také seznámím:

1. Slyšel jsem, že jsi se stal mistrem světa, můžeš nám přiblížit, o jaké mistrovství světa šlo a kde se uskutečnilo?
Šlo se o 27 mistrovství světa M.L.A.I.C v Sarlospuszta – Maďarsku a jednalo se o zbraně historické, lidově „černopraché předovky“.

2. Jak dlouho se sportovní střelbě věnuješ a co Tě k ní přivedlo?
Střelbě se věnuji od roku 1977, původně pro discipliny sportovní pistole 30+30, velkorážná pistole 30+30 (revolver) libovolná pistole LP60. a vzduchové pistoli. Ke střelbě jsem se dostal díky p.Birndtovi z Krhanic, tehdy předsedy sportovně střeleckého oddílu v Krhanicích.

(Zde si dovolím i já na pana Birndta zavzpomínat, byl to vždy velký srdcař pro střelecký oddíl, který dlouhá léta vedl a na tuto událost by byl dnes jistě patřičně pyšný).

3. Co říkáš na souběh střeleckého mistrovství s letošní olympiádou a tomu, že máš vlastně jako náš jediný zlatý reprezentant Lukáš Krpálek stejnou medaili?
Je to trochu neštěstí, ale vzhledem k tomu, že naše střelecké discipliny (historické zbraně) nejsou zařazeny do olympijských sportů, tak jsme neprávem opomíjeni. Chci upozornit,že to není docela pravda!
Zlatou medaili jsme vybojovali 3 závodníci (o to je to složitější) v disciplině doutnáková pistole (já, Petr Králíček – oba střelecký spolek Krhanice a Stanislav Hromada z Moravy).
Dále naše družstvo vybojovalo další zlatou v družstvech v disciplině perkusní pistole Králíček, Forman, Hromada a stříbrnou medaili v družstvech, v disciplině pistole křesadlová a to ve složení Králíček, Halabrin a Hromada.
Tyto medaile jsme vybojovali pro ČR jako tým. Nezabývám se tak medailemi v jednotlivcích. Takže zlatou medaili máme MY a já jsem jeden z nich, který má také certifikát, že mohu užívat titul mistra světa v určité disciplině a to až do dalšího mistrovství světa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4. Máš jako náš Týnecký soused nějakou vlastní připomínku k Týnecku, např. pochválil by jsi něco nebo se Ti něco nelíbí a dělal by jsi to jinak?
Jistě, ale promiň mi to, toto se nehodí před volbami a na tuto otázku nechci dnes odpovídat.

5. Pokud chceš naším prostřednictvím někomu poděkovat, rádi Ti to umožníme.
Především své manželce Věře, která mě vždy byla oporou, všem mým přátelům a kamarádům ze střeleckého spolku 0117 Krhanice za podporu, zejména panu Peškovi a všem přátelům tohoto sportu se kterými se setkávám na střeleckých soutěžích. Dále pak firmě Celeano u které jsem zakoupil reprezentační úbor a panu Veselému z Václavic, který mě řešil problémy se zbraněmi, vždy rychle a na profesionální úrovni.

Dík Karel

Karle tímto Ti děkuji za naše čtenáře i já a přeji Ti další úspěchy nejen ve Tvé sportovní činnosti, ale i v osobním životě.

Za Týnecké patrioty Zdeněk Vondrák