Sociální bydlení nejen pro mladé? V Týnci tedy ne…

Zdravíme všechny naše čtenáře.

Dnešní článek nás malou oklikou vrátí k prvním dotazům našich spoluobčanů na naši radnici v letošním roce.
V těchto dotazech jste se mohli mimo jiné dozvědět, že současná „staronová“ vládnoucí koalice s výstavbou žádných nových bytů nepočítá a jako vysvětlení použila opravdu velmi slabý argument a to že o to nebyl a není zájem.
Nelze zde pominout fakt, že na možnost výstavby tohoto druhu upozorňovalo již před lety v minulém volebním období nejen Hnutí Otevřená radnice, ale i členové Hnutí ANO 2011, které v této době mělo také svého zástupce na radnici.

V oblasti sociální výstavby se tak nestalo vůbec nic. Stavební projekty se sice nějaké realizovali a přiznejme si otevřeně, že pod novou stříškou postavenou radnicí za takřka milion korun nad vchodem do soukromého obchodního domu by pár rodin po nějakou dobu bydlet mohlo.
Více lidí by se pak určitě vešlo do zrekonstruované školy, kde se proinvestovalo takřka 30 milionů z přebytkového rozpočtu města.

To že o sociální bydlení je zájem, pak především nasvědčují několikaleté čekací doby (známe případ čekání i 7 let) na místo v některém z našich domů z pečovatelskou službou:
20190106_135315

Zde si dovolíme zavzpomínat a připomenout kdy, kdo a za kolik tyto domy doslova vydupal ze země.
V loňském roce totiž bylo již dvacetileté výročí otevření jednoho z nich:
20190106_135159

Jak je vidět, když se chce, tak to jde.

Děkujeme tímto dodatečně u příležitosti loňského dvacetiletého výročí stavby tehdejšímu starostovi panu Březinovi a jeho tajemníku panu Hančovi, za projekt který se opravdu povedl a který pomáhá nejen lidem v nouzi, ale i našim ostatním spoluobčanům.

Za Patrioty Týnecka

Vystavil a poděkoval nejen Zdeněk Vondrák

P.S. tak nějak nás teď nenapadá nic tak významného, co si budou naši potomci za dvacet let moci asi připomenout…..