Pozvánka do Netvořické Kolny

Zdravím všechny naše čtenáře.
Léto i když to tak nevypadá, je v plném proudu a  s ním je v našem okolí vždy něco zajímavého děje.
Dnes vás upozorním na Netvořickou pouť, kam vás zvou místní patrioti z Netvořické kolny:

Zveme vás na jubilejní Netvořické dvorky,

které letos slaví své první kulatiny – již podesáté totiž netvořický spolek KOLNA pořádá řemeslný jarmark, který proběhne v neděli 21. 8. 2016.

P1270094Opět vás čekají stánky, ve kterých budou nabízet své zboží čeští řemeslníci, potěší vás jazzová kapela, kavárnička, dobový fotoateliér i divadlo pro děti. Přijďte si pochutnat na chlebu se sádlem, kyselých okurkách, pouťových koláčcích a tradičně vynikajícím občerstvením z grilu. Kupte si u nás med a originální medové perníčky, košíkářské a kamenické výrobky, keramiku a další řemeslné výrobky! K chuti vám jistě přijde také pivo Ferdinand, limonáda a nanuky, prodávané naším zmrzlinářem přímo z jeho pojízdného stánku.

Připraveny budou i řemeslné dílničky, v nichž si dospělí i děti mohou vyzkoušet práci s keramikou a se sklem, a spousta dalších atrakcí.

DSCF8104 P1310409

 

 

 

 

 

Ke zhlédnutí bude výstava dobového tisku z 21. srpna 1968 a několik vozidel–veteránů, připomínajících 48. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa, která potlačila nadějné Pražské jaro. Sedm dnů tohoto vojenského převratu vám připomene tematická výstava na dvorku u Vachů.

V divadelní kavárničce u Kočky za komínem si můžete prohlédnout sbírku knoflíků z různých materiálů.

Jako každý rok proběhnou i letos dvě losování vítacích lístků o zajímavé ceny.

Přijďte se podívat a užít si atmosféry Netvořických pouťových dvorků do Netvořic, Ke Kočce za komínem, Pražská 13 a na protější dvorek k Vachům, Ke Hřbitovu 8.

Brány dvorků vás uvítají v 9.00 a zůstanou pro vás otevřené až do 17.00 hodin.
Na Vaši návštěvu se těší výbor spolku KOLNA a všichni, kteří se na organizaci této tradiční pouti podílejí.

Za Týnecké patrioty zve také Zdeněk Vondrák