Otevřená radnice pro rok 2019

Zdravíme všechny naše spoluobčany.

Máme tu začátek nového roku s očekáváním nových událostí dobrých či špatných, ať už jsou plánované či nikoli.
Rádi bychom se ohlédli zpět a podívali se na to, co se stalo v našem městě v roce minulém.

Mohli jsme se zúčastnit komunálních voleb.
Tyto volby byly loni svým způsobem specifické. Poprvé se totiž stalo, že proti výsledkům byla podána žaloba a i když soud tuto žalobu neuznal, u mnohých voličů bohužel stín pochybností již zůstane.

Zklamání se pak dočkali i někteří voliči jednotlivých stran, poté co vznikla „staronová radniční koalice“ shodná jako v minulém období.
Všichni pak mohli po volbách zjistit, že sice kandidovali strany nové, nicméně jejich jednoznačná povolební koaliční spolupráce, která nedovolí žádné jiné názory než své, zcela jednoznačně naznačuje důvod vzniku nových stran.

I když ve volbách naše hnutí skončilo na třetím místě a tedy uspělo, nebylo nám umožněno obsadit žádné místo v radě města, ani v jeho kontrolních orgánech.

Naši zástupci se pak většinově rozhodli, že se nebudou angažovat v jiných nabízených funkcích, kdy by většinou dělali pouze statisty a legalizovali tak činnost současného vedení radnice.

Jak by tato „spolupráce“ vypadala bylo možné vidět v minulých obdobích, kdy například komise pod naší vedením měla nezvykle velký počet členů a její činnost byla proto takřka paralyzována.

Z pohledu našich zvolených zástupců pak budeme v tomto volebním období pro naše město pracovat jako konstruktivní opozice, budeme se snažit korigovat podivná stanoviska a jednání zástupců vládnoucích koaličních stran a maximálně podporovat rozumná stanoviska a přání našich sousedů – spoluobčanů.

Přejeme všem našim spoluobčanům pohodový rok 2019

Za kandidáty Hnutí Otevřená radnice 2014

MUDr. Alice Čečilová a Bc. Zdeněk Vondrák, DiS.