Nejsme lhostejní

V minulém měsíci jsme měli státní svátek, který nám připomíná vznik naší Československé a České státnosti.
V této souvislosti jsme se pokusili tento svátek viditelněji připomenout i na Týnecku. Zajistili jsme na městských vývěskách vylepení jednoduchých letáků s výzvou, aby jsme nebyli lhostejní a důstojně si připomněli svátek, za který naši předci pokládali své životy.
Zde musíme také objektivně poznamenat, že k avizovanému úklidu památníků padlých z první světové války ze strany města opravdu došlo.
Na některých státních budovách byli také vyvěšeny naše státní vlajky. U soukromých a podnikatelských objektů se tak u příležitosti tohoto svátku stalo ovšem minimálně, přesto i tam se naše vlajky objevili. Svíčky a květiny na pomnících padlých se pak objevili takřka na všech.
Několik našich čtenářů se na nás také obrátilo z informací, že i když by rádi vlajku vyvěsili, tak se jim jí nepovedlo v krátké době nikde zakoupit. Informace celkem šokující, ale jak jsme zjistili, tak zcela pravdivá a třeba v Benešově se nám nepovedlo sehnat ani jedinou…
Tímto chceme poděkovat našim obyvatelům kteří nebyli a nejsou lhostejní k našemu národu, státu, městu i lidem zde žijících.
Děkujeme

Malý přehled fotografií z našeho archivu k výročí 28.října na Týnecku:
IMG_2930IMG_2927
IMG_2935IMG_2926

IMG_2917IMG_2924

 

 

 

 

IMG_2929

IMG_2928

IMG_2932

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za Týnecké patrioty Zdeněk Vondrák