Kostelecká lávka a mostek

Máme tu začínající sezónu výletů.
Většina z nás se určitě ráda nejen projde, ale podle možností i projede na kole. A zde si můžeme pogratulovat, že se povedla stávající cyklostezka z Prahy, převést lávkou přímo do Zbořeného Kostelce a umožnilo se tak i pěší spojení z této vesnice na hlavní silnici na Prahu a pro turisty se výrazně zlepšil přístup na hrad. Zároveň se při této stavbě postavil nový mostek přes potok a nahradil ten starý a nevyhovující.
Díky našim čtenářům využívajícím tyto lávky jsme přesto byli upozorněni na několik drobných nedostatků na těchto stavbách a proto jsme požádali Týnecký městský úřad o spolupráci při řešení těchto podnětů a připomínek.
V tomto případě zde uvádím naši komunikaci v úplném znění i s odpovědí a zároveň pro lepší přehled do příspěvku vložím i konkrétní fotografie:

Týnecký kocour (tyneckykocour@seznam.cz)
Dotaz na správce lávky ve Zbořeném Kostelci

29. 3. 2016, 9:19:21
Komu: radnice@mestotynec.cz 

Dobrý den,

Na základě připomínek našich čtenářů, by jsem vás chtěl požádat o odpověď na několik dotazů týkajících se nové lávky ve Zbořeném Kostelci:
1. Kdo tuto lávku spravuje? 
Na začátku lávky je kovové zábradlí tmavé barvy a v případě snížené viditelnosti, IMG_3027např. za špatných klimatických podmínek je toto zábradlí nebezpečné pro cyklisty neboť splývá s okolím a není proti navazujícímu dřevěnému zábradlí viditelné. Zároveň je uprostřed příjezdové cesty na lávku šedý betonový sloupek na kterém je vylepena zřejmě jen provizorní nereflexní výstražná páska a sloupek je pak také lehce přehlédnutelný.   
2. Jakým způsobem, popřípadě s jakou četností se zajišťuje provádění úklidu lávky?
Někteří obyvatelé Zbořeného Kostelce uvádějí, že v zimním období na lávce nebyl zajištěn úklid sněhu.
Děkuji za odpověď 
Zdeněk Vondrák

Týnečtí Patrioti – Nezávislý web města Týnce
www.mestotynec.eu
———————————————————————————————————–
Morávková Lenka (moravkova@mestotynec.cz)

FW: Dotaz na správce lávky ve Zbořeném Kostelci
11. 4. 2016, 14:02:15

Komu: tyneckykocour@seznam.cz

Dobrý den,

děkujeme za Vaše podněty a snahu o zlepšení žití v Týnci nad Sázavou a okolí.
Lávka je majetkem Středočeského kraje. Byla postavena dle odsouhlaseného projektu a takto na ní byl vydán kolaudační souhlas (bez závad). Za Středočeský kraj stavbu zajišťoval Mgr. Michal Francán, Odbor krajského investora, +420 727891162, francan@kr-s.cz. V případě dotazů je možné se obrátit na něj.
Zimní a letní údržba lávky je zajišťována na základě smlouvy mezi městem Týnec nad Sázavou a Středočeským krajem. Město Týnec nad Sázavou údržbu provádí prostřednictvím Technických služeb Týnec. V plánu zimní údržby je most zařazen do 3. pořadí, režim C. Tzn. po zajištění sjízdnosti na komunikacích 1. a 2. pořadí, nejdéle však do 48 hodin. Lávka nesmí být ošetřována chemickým posypem, pouze ručně, výjimečně inertním posypem. V zimním období nebyly zaznamenány žádné stížnosti na údržbu. Pokud přesto uživatelé lávky zaregistrovali problémy s její schůdností, bylo by vhodné se bezprostředně poté obrátit na radnici nebo TS se žádostí o nápravu. Na jaře už tyto podněty nejsme schopni dořešit. Případné další informace podá Ing. Jaromír Diblík, ředitel TS,  +420 777241039,diblik@tstynec.cz .

Ještě doplním, že sloupek uprostřed lávky má především zamezit nájezdům neukázněných řidičů čtyřkolek. Pro lepší viditelnost byl opatřen reflexními prvky. Viz. příloha. 2016-04-07-4515

Hezký den 

Lenka Morávková

Kancelář starosty
Město Týnec nad Sázavou
K Náklí 404
257 41 Týnec nad Sázavou
tel: +420 317 701 930
tel. +420 778 097 516

moravkova@mestotynec.cz
www.mestotynec.cz
www.tyneckevlneni.cz

Tímto děkuji pracovníkům městského úřadu v Týnci za odpověď a rychlé sjednání nápravy. Předcházení problémům vždy vyjde levněji něž jejich následnému řešení až vzniknou a některé fatální následky se pak nedají řešit vůbec. V této souvislosti se ovšem do médií dostal vedlejší mostek a tato situace byla i zmíněna na jednání zastupitelstva dne 18.4.2016.

http://benesovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/na-cyklisty-ciha-pod-zborenym-kostelcem-nebezpecne-zabradli-vse-je-pry-ok-20160405.html

Nechci se zde být soudcem a zastávat se některé ze stran vzniklého sporu, jen vám k samostatnému úsudku předložím pár aktuálních fotografií o současném stavu:
IMG_3063IMG_3062

 

 

 

 

IMG_3066

 

IMG_3068

IMG_3064

 

 

 

 

 

 

 

 

Za Týnecké patrioty Zdeněk Vondrák