Stanovisko Hnutí Otevřená radnice k naší „uzavřené“ radnici

Zdravíme všechny naše přátele, kamarády a spoluobčany,

Dnes vás seznámíme s přístupem našeho staronového vedení radnice.

V komunálních volbách naše hnutí Otevřená radnice získalo za obdržených 4304 hlasů třetí místo ve volbách.
I když se pan Kadrnožka v Benešovkých listech vyjádřil, že se prezentujeme jako opoziční strana a tak s námi jednat nebude, věřili jsme, že on i ostatní zvolení zastupitelé budou respektovat zavedenou zvyklost, že do rady by se měli dostat zástupci nejsilnějších stran – na čtvrtém místě skončila ČSSD, která také nebyla oslovena.
Letos se tomu tak nestalo a dokonce nedošlo ani k umístění našich zástupců do kontrolních orgánů města jako jsou výbory a komise.
V praxi tedy nastala situace, kdy ve vedení radnice zůstali stejní lidé jako minulé volební období a zástupci těchto stran obsadili všechny kontrolní orgány a budou tak kontrolovat sami sebe.
Tato obrovská snaha vyřadit jakoukoli opozici z činnosti na radnici a letošní podezření s manipulací voleb, které musel řešit příslušný soud i když se zamítavým stanoviskem, můžou tak bohužel svádět k různým závěrům.
Tomuto jsme chtěli jako zúčastněné volební hnutí maximálně zabránit, ale nebylo nám to svým způsobem ani umožněno.
Na prvním zasedání nového zastupitelstva jsme byli připraveni vystupovat konstruktivně a prostřednictvím svých zvolených zástupců přednést několik návrhů, které by podle našeho mínění velmi změnili pohled na činnost a fungování radnice.
Po té, co ze způsobu vedení celého zasedání a chování všech „koaličních“ zastupitelů bylo zřejmé, že jakýkoli náš návrh je a bude ihned odmítnut jsme pak naše návrhy dále ani neprezentovali.

Za Hnutí Otevřená radnice

MUDr. Alice Čečilová a Bc. Zdeněk Vondrák, DiS.

 

P.S. toto se odehrálo na ustanovujícím zasedání, jak asi bude probíhat zasedání dnešní tj. 10.12.2018?