Po roce

Zdravím všechny naše čtenáře.

Před rokem jste se s námi měli možnost potkat poprvé, vážíme si toho a jsme velice rádi, že po roce se tu s vámi můžeme setkávat dále a stále.
Je vidět, že jste si k nám našli cestu a průměrná návštěvnost dvou tisíc přístupů není malá.
To nás určitě zavazuje k tomu, abychom pokračovali dál a snažili se přinášet vám zajímavosti z historie Týnecka i jeho současného dění, přispěli vám radou nebo vás jen pobavili.
Zde se také pozastavím nad připomínkami vás čtenářů. Velmi nás potěší jakákoli reakce na naší práci a musím zde uvést a zároveň poděkovat, že veškeré příspěvky i dotazy jsou jen slušné a konstruktivní.
V této souvislosti je pak jistě zajímavý dotaz, zda kromě pobavení a případného poučení čtenářů má naše práce i jiný význam.
Jsem rád, že na tyto případné dotazy můžu dnes i konkrétně odpovědět. Když jsme v loňském roce začali, tak se nejednalo jen vytvoření o psaní jakéhosi webu, ale začali jsme se zástupci městského úřadu projednávat naše konkrétní návrhy. Třeba již v dubnu 2015, jsme se obrátili na místostarostu pana Bedřicha Pešana z žádostí o předložení několika našich nápadů k jednání do městské rady.

První bod z našich nápadů zde uvádím v úplném znění:

1. Návrh na přípravu znovu vydání knihy TÝNEC NAD SÁZAVOU – k historickým kořenům města a to buď k desátému výročí prvního vydání nebo k výročí 700let prvního písemného záznamu o Týnci.

O této věci, jsem pak měl následně 2.6.2015 i jednání s paní Lenkou Morávkovou.
Z tohoto důvodu pak mě osobně a i ostatní Týnecké patrioty potěšilo poslední vydání Týneckých listů číslo 1. z února 2016, kde se na poslední straně nachází výzva Vlastivědného spolku Týnec nad Sázavou.
Věřím že toto je i naší zásluhou a pomáháme tím tak zvýšit povědomí o dlouhé a zajímavé historii Týnecka a povzbuzuje nás to k další naší činnosti.

Týnecké listy
Za Týnecké patrioty Zdeněk Vondrák